12 Aralık 2013 ~ 0 Yorum

Bebek Eğitimine Mobil Katkı!

Her ebeveyn bebeğinin gelişimine büyük önem verir, aynı zamanda gelişimle ilgili beklentileri de artmaya başlar; bebekleri bir an önce yürümeyi öğrenmeli, konuşmaya başlamalı, her söyleneni anlamalı…vs gibi.

Modilişim olarak biz de ebeveynlerin bebeklerine verdikleri eğitimlere destek olabilmek amacıyla, bebeklerin eğlenirken öğrenebilecekleri mobil uygulamalar üzerine çalışmaya başladık. Önemli olan ilk başta çevrelerini, aile bireylerini ve nesneleri tanımaları olduğunu düşünerek, İnovasyon süreciyle birlikte, 3 farklı ürün tasarımı gerçekleştirdik.

Bu amaçla şu an için iPhone ve iPad’ler için geliştirdiğimiz (Baby Books) Bebek Kitabı, Hayvanları öğrenelim ve Çevremizi Öğrenelim mobil uygulamaları içeriği tasarım kalitesi ile ailelerin bebeklerini eğitirken kullanabilecekleri bir yapıda kullanıcılara sunuldu.

Hazırladığımız mobil uygulamalar:

Baby Books uygulaması, 0-3 yaş grubu bebeklerin ailesini öğrenmesi için iPad ve iPhone ile desteklenen eğitici bir uygulamadır. Bebekler eğlenirken ailesini tanıma ve öğrenme şansını yakalamış olacaklardır. Uygulama sayesinde bebekler, aile bireylerinin yüzlerini ve seslerini kalıcı bir şekilde öğrenmiş olacaklardır. Bebeklerin akıllarında daha kalıcı olması için görsel efektler, animasyonlar ve sesler kullanılmıştır. Ve ayrıca kendi aile albümünüzü oluşturabileceğiniz arayüzlere sahiptir.

• Bireylerin fotoğraflarını çekebilir,
• Seslerini yükleyebilir,
• Bebeğinizin hoşuna gidecek şablonu seçebilirsiniz.

https://itunes.apple.com/tr/app/baby-books/id593805596?l=tr&mt=8

Hayvanları Öğrenelim uygulaması, 0-3 yaş grubu bebeklerin hayvanları öğrenmesi için görme ve işitme duyularına hitap eden iPad ve iPhone ile eğitici bir uygulamadır. Bebekler eğlenirken hayvanları tanıma ve öğrenme şansını yakalamış olacaklardır. Uygulamadaki oyun sayesinde bebeklerin öğrendikleri hayvanların kalıcılığı sağlanmış olacaktır.

https://itunes.apple.com/tr/app/hayvanlar-ogrenelim/id604884777?l=tr&mt=8

Çevremizi öğrenelim’de de bebek ve çocuklar öğren ya da oyna seçeneklerinden biri ile uygulamayı kullanmaya başlıyor. Öğren seçeneğinde günlük hayatta kullanılan nesneler eğlenceli grafikler eşliğinde ve sesli olarak tek tek sıralanıyor, oyna seçeneğinde ise bir önceki ekranda gösterilen nesnenin, bir sonraki ekranda 4 farklı nesne arasında bulunması sağlanıyor. Animasyonlu grafikler ile desteklenen bu eğlenceli oyunlar ebeveynlerin işini kolaylaştırmak amacıyla hazırlandılar.

https://itunes.apple.com/tr/app/cevremizi-ogrenelim/id635874233?l=tr&mt=8

Commodore 64 ve misket ile büyüyen bir nesil olarak teknolojinin içinde büyüyen çocuklarımıza daha faydalı neler yapabiliriz diye çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu an üç olan bebek uygulamalarımızın yanına yakında yenileri de eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Levent İÇLİSALKIM

 

Yorum Yaz